הונאה בהיקף עצום: תעשיית הפסיכיאטריה המושחתת

במשך עשורים, טענו פסיכיאטרים ופסיכולוגים למונופול על תחום בריאות הנפש. ממשלות וחברות ביטוח בריאות פרטיות נתנו להם מיליארדי דולרים בכל שנה כדי שיטפלו ב"מחלות הנפש", רק על מנת לעמוד בפני הדרישות ההולכות וגוברות של התעשיה ליותר מימון כדי לשפר את מצבם המחמיר והולך - כפי שהן טענו - של שירותי בריאות הנפש. אף תעשייה אחרת לא יכולה להרשות לעצמה להיכשל בעקביות ובה בעת לדרוש מימון נוסף.

חלק נכבד מההקצבות ומפיצויי הביטוחים הלך לאיבוד בשל הונאה כספית בתוך תעשיית בריאות הנפש, בעיה בינלאומית שלפי ההערכות מסתכמת בעלות של יותר ממאה מיליארד דולרים בכל שנה.

  • ארצות הברית מפסידה 100 מיליארד דולרים בקירוב (81.5 מיליארד יורו) על הונאות בריאות מדי שנה. 20 מיליארד דולר ( 15.7 מיליארד יורו) מתוכם הם עקב הונאות בתעשיית בריאות הנפש.
  • אחת מתביעות הענק על הונאה בהיסטוריה של ארה"ב הייתה בתחום בריאות הנפש, יחד עם זאת שירותי בריאות הנפש הם המגזר הקטן ביותר בשירותי הבריאות.
  • בחינה של הונאות בתכניות הביטוח Medicaid ו- Medicare, במיוחד בניו יורק במשך יותר מ-20 שנים, הראתה כי בתחום הפסיכיאטריה המעקב והרישום של שיטות הטיפול הוא הגרוע מכל תחום אחר ברפואה.
  • בגרמניה מדווחים כי כמיליארד דולר (830 מיליון יורו) מוצאים במרמה מדי שנה.
  • באוסטרליה, הונאות בשירותי הבריאות ומתן שירות יתר למטופלים עלו למשלם המסים עד 330 מיליון דולר (226 מיליון יורו) בשנה.
  • באונטריו שבקנדה, נידון הפסיכותרפיסט מייקל בוגרט ל-18 חודשי מאסר על כך שהוציא מהממשלה במרמה סכום הקרוב למיליון דולר (815,993 יורו), הונאת שירותי הבריאות הגדולה ביותר שהייתה בהיסטוריה של חבל ארץ זה.

מארק שילר, נשיא האגודה האמריקנית לרופאים ומנתחים מודה: "ראיתי לעתים קרובות פסיכיאטרים מאבחנים חולים במגוון רחב של אבחנות פסיכיאטריות לא מוצדקות, כדי להוציא פיצויים (מחברות הביטוח)".

אולם, ארגונים פסיכיאטריים ופסיכולוגיים אינם מבקרים פשיעה זו. נשיאה לשעבר של האגודה האמריקנית לפסיכיאטרים (APA), ד"ר פול פינק, אומר די ביהירות: "משימתה של ה- APA היא להגן על כוח ההשתכרות של הפסיכיאטרים".

למונופול של שירותי בריאות הנפש יש אפס אחריות על הכישלונות שלו ואינו נותן עליהם דין וחשבון. זה מה שאיפשר לפסיכיאטרים ולפסיכולוגים לבצע הרבה יותר מסתם הונאה כלכלית. רשימת הפשעים שמבצעים אותם "אנשי מקצוע" נעה מהונאה, עבירות סמים, אונס וניצול מיני ועד להטרדה מינית של ילדים,הריגה ורצח.

המטרה העיקרית של הטיפול הנפשי חייבת להיות הטיפול התרפויטי וטיפול באנשים הסובלים מהפרעות נפשיות. זה אף פעם לא צריך להיות הרווח האישי או הכספי של המטפל. אלו שסובלים באופן בלתי נמנע פגיעים ונוחים להשפעה. טיפול מתאים לפיכך דורש את הרמה הגבוהה ביותר של אמינות ויושרה אצל המטפל.

הניסיון מראה לנו שיש הרבה מטפלים קרימינלים בתחום בריאות הנפש. עמותת מגן לזכויות אנוש פיתחה בסיס נתונים ב:WWW.PSYCHCRIME.ORG שמתאר הרבה מהאנשים בתעשיית בריאות הנפש שהורשעו ונאסרו.

אחת ממטרותיו העיקריות של בסיס הנתונים, שהוקם בתגובה למספר הגבוה של עובדי בריאות הנפש שהורשעו ועדיין מחפשים תעסוקה בתחום בריאות הנפש, היא להזהיר אנשים מפני קיומם של אנשים עם רקע כזה.

אין כל מקום למעשים פליליים או לבעלי כוונה פלילית בתחום בריאות הנפש. עמותת מגן לזכויות אנוש עובדת עם אחרים כדי להבטיח שהסטנדרט הזה יישמר.

מידע זה שלפניכם מוגש כשירות מידע לציבור לרשויות אכיפת החוק, לחוקרי הונאה בשירותי הבריאות, ליחידות משטרה בינלאומיות, למועצות רפואיות ופסיכולוגיות למתן רישיונות עבודה ולציבור הרחב, במטרה לשים קץ להתעללות הפסיכיאטרית במערכת בריאות הנפש.

שלכם,


ג'אן איסטגייט, נשיאת עמותת מגן לזכויות אנוש הבינלאומית

הורדות