מבט מהיר על עובדות

כשהם מציגים את עצמם כ"ברי סמכא" על השכל ועל בריאות הנפש, לפסיכיאטריה אין כל בסיס מדעי לאף אחד מהטיפולים או השיטות. מוצגת כאן הוכחה ספציפית החושפת כמה מהתביעות העיקריות ואת השיטות של הפסבדו-מדע הזה.

מחלה אמיתית לעומת "מחלת" נפש

הפרעות פסיכיאטריות הן לא מחלות רפואיות. אין שום בדיקות מעבדה, סריקות מוח, צילומי רנטגן, או בדיקות של חוסר איזון כימי שיכולים לאמת את העובדה שהפרעה נפשית היא מצב גופני." אין זה אומר שאנשים אינם נעשים מדוכאים, או שאנשים לא חווים לחץ רגשי או נפשי, אולם פסיכיאטריה ארזה מחדש את הרגשות וההתנהגויות האלו כ"מחלה" על מנת למכור תרופות. זהו קמפיין שיווקי מבריק, אולם זה לא מדע. 

קרא עוד >>

הפרעות פסיכיאטריות שהומצאו על ידי הצבעה

הקריטריונים של אבחון פסיכיאטרי נקבעים פשוט על ידי הצבעה ומוכנסים לתוך מדריך האבחון והסטטיסטיקה להפרעות-נפש של איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי DSM)). מה שעומד להצבעה היא שיטה של סיווג סימפטומים  – וזה שונה בצורה דרסטית וזר לכל דבר ברפואה. אף לא אחד מהאבחונים הפסיכיאטריים נתמך על ידי עדות אובייקטיבית לגבי מחלה גופנית, חולי אועדות מדעית.

קרא עוד >>

פסיכיאטריה מודה שאין לה ריפוי

"אין אנו יודעים מה הגורמים [לאף אחת ממחלות הנפש]. עדיין אין ברשותנו את האמצעים 'לרפא' מחלות אלו".  – דוקטור רקס קודרי, פסיכיאטר ומנהל המוסד הלאומי לבריאות הנפש NIMH) 1995

קרא עוד >>

אין סריקות מוח למחלה נפשית

פסיכיאטרים טוענים שסריקות מוח מראות כעת שינויים במוח ש"מוכיחים" הפרעות נפשיות, כמו סכיזופרניה ודכאון, המבוססות על המוח. אין שום הוכחה מדעית שתאשר את זה: זה נשאר מה שכתוב ב"אותיות הקטנות" במחקרים: "מוצע", "ייתכן" ו"התקווה היא ש".  

קרא עוד >>

תופעות לוואי

פסיכיאטרים לא יכולים לצפות איזה תופעות לוואי שליליות אתה עלול לחוות מכיוון שאף אחד מהם אינו יודע כיצד התרופות פועלות.

תרופות פסיכוטרופיות נחשפות יותר ויותר ככימיקלים רעילים שבכוחם להרוג. פסיכיאטרים טוענים שהתרופות מצילות חיים, אולם על פי המחקרים שלהם עצמם, התרופות מכפילות את הסיכון להתאבדות.

קרא עוד >>

אין הוכחה גנטית למחלה נפשית

"למרות מידע מטעה, שום טענה בדבר גן האחראי על מצב פסיכיאטרי לא עמדה במבחן הזמן."  – ד"ר ג׳וזף גלנמולן, פסיכיאטר, בית-הספר לרפואה של הארוורד

קרא עוד >>

הורדות