מהי CCHR?

ועדת האזרחים לזכויות האדם (CCHR) היא ארגון ללא מטרות רווח שמפקח על תחום בריאות הנפש, שעזר להביא לחקיקה של מעל 150 חוקים להגנה על אנשים מפני התעללויות ופעולות שנעשות בכפייה. CCHR נלחמת מזה זמן רב כדי להשיב על כנן זכויות אדם מולדות בתחום בריאות הנפש. רשימה חלקית של דברים אלה כוללת הסכמה מלאה מדעת בנוגע ללגיטימיות הרפואית של אבחון פסיכיאטרי, לסכנות בטיפולים פסיכיאטריים, לזכות לבחור את כל האלטרנטיבות הרפואיות ולזכות לסרב לכל טיפול שנחשב פוגע.

CCHR נוסדה על-ידי ארגון הסיינטולוגיה ופרופסור אמריטוס לפסיכיאטריה ד"ר תומאס סאז, בתקופה שמטופלים שהו במוסדות ונשללו מהם זכויות חוקתיות, זכויות אזרחיות וזכויות אדם.

CCHR פועלת אך ורק כארגון שמגן על תחום בריאות הנפש. היא עובדת יחד עם מומחים רפואיים רבים, כולל רופאים, מדענים, אחיות ואותם פסיכיאטרים בודדים שמתנגדים בגלוי למודל ה-"מחלה" הביולוגי/תרופתי שתעשיית התרופות ותעשיית הפסיכיאטריה מקדמות ללא הרף כאמצעי למכור תרופות. זהו ארגון לא פוליטי, לא דתי, ללא מטרות רווח שפועל רק כדי לחסל התעללות בתחום בריאות הנפש ולחוקק חוקים שיגנו על המטופל והצרכן. חבר היועצים שלה, הנקראים חברי ועדת מומחים הכוללים רופאים, מדענים, פסיכולוגים, עורכי דין, מחוקקים, מחנכים, אנשי עסקים, אמנים ונציגים של גופים למען זכויות אדם.

אנשים שואלים לעיתים קרובות אם ל-CCHR יש דעה שאומרת שאסור לאף אחד לקחת אי פעם סמים פסיכיאטרים, אבל האתר הזה לא מוקדש לדעות. הוא מוקדש למתן מידע שתעשיית המיליארדים של פסיכיאטריה/חברות התרופות לא רוצות שאנשים יראו או ידעו. לכן השאלה האמיתית היא זאת: האם לאנשים יש את הזכות שיהיה להם כל המידע בנוגע ל-1) הסכנות הידועות של הסמים ו/או טיפול רפואי כתוצאה מבדיקה לא משוחדת ולא סותרת, 2) התוקף הרפואי של האבחון שעבורו ניתנות תרופות מרשם, 3) כל שאר האפשרויות שלא קשורות לתרופות (כלומר הסכמה מדעת), 4) הזכות לסרב לכל טיפול שהם רואים בו כפוגע.

CCHR עבדה למעלה מארבעים שנה למען הסכמה מלאה מדעת בתחום בריאות הנפש, ולמען הזכות לקבל את המידע בנוגע לאבחונים וטיפולים פסיכיאטריים, לא רק המידע שמגיע מאותם אנשים שיש להם אינטרס כלכלי להשאיר את הציבור באפלה.

ברוח זו אנחנו מציגים לך סרטי וידיאו, בלוגים, חדשות, מומחים רפואיים ומידע רפואי כדי לצייד אותך בעובדות.

בתור ארגון ללא מטרות רווח, אנחנו מסוגלים להמשיך את הקמפיינים החינוכיים שלנו באמצעות תרומות ציבוריות. 

הורדות