פסיכיאטריה: מחריבה את עולמך באמצעות סמים

מהו אחד הדברים ההרסניים בעולם כיום?

אם תשובתך הינה סמים, אז אתה חולק השקפה זו עם רוב האנשים בקהילתך. סמים לא חוקיים והאלימות והפשע הנגרמים בגללם, נחשבים לאיום כבד על ילדינו ועל החברה בכללותה. למרות זאת, רק מעטים מכירים בכך שסמים לא חוקיים מהווים רק חלק אחד מבעיית הסמים הנוכחית. כיום, ניתן להבחין בתלות בסוג אחר של סמים - סמי מרשם פסיכיאטריים.

בעוד שבעבר תרופות פסיכיאטריות היו ניתנות רק למופרעים נפשית, כיום קשה למצוא מישהו - בן משפחה, חבר או שכן - שלא נטל תרופה פסיכיאטרית כלשהי. למעשה, סמים אלו נעשו חלק כה ניכר בחייהם של רבים, עד שקשה להעלות על הדעת "חיים ללא סמים".

הם נרשמים לכל דבר - החל מבעיות למידה והתנהגות, בעיות הרטבה, תוקפנות, עבריינות נוער, פשיעה, התמכרות לסמים ועישון, ועד לטיפול בפחדים ובבעיות של קשישים. מהעריסה ועד לקבר, אנו מופגזים במידע שדוחף אותנו לעבר סוג כימיקל "מתקן" זה.

לכן אין זה מפתיע שסטטיסטיקות בינלאומיות מצביעות על עליה חדה באחוז המשתמשים הכבדים והקבועים בסמים אלו בכל קבוצות הגילאים, מילדים עד לקשישים. ההכנסות ממכירות בינלאומיות של סמים נוגדי דיכאון, ממריצים, נוגדי חרדה ואנטי פסיכוטיים הגיעו ללמעלה מ-76 מליון דולר בשנה - יותר מפי שניים מהתקציב האמריקאי הממשלתי המוקצב למלחמה בסמים.

הסופרים ריצ'רד הוגס ורוברט ברווין מזהירים בספרם, הרוגע של אמריקה, שלמרות שסמים פסיכיאטריים יכולים להיראות כאילו הם מקהים חרדה, כאב ולחץ, הם גם מקהים את החיים עצמם... כדורים אלו לא רק מקהים את הכאב, אלא את החשיבה עצמה. בעצם, מחקרים חושפים שאף אחד מהם אינו יכול לרפא, לכולם יש תופעות לוואי נוראיות, ובגלל תכונותיהם הממכרות ומשנות-המחשבה, מסוגלים להרוס חיי אדם.

קח בחשבון גם את העובדה שטרוריסטים השתמשו בסמים פסיכיאטריים על מנת לבצע שטיפת מוח לאנשים צעירים כדי שיהפכו למחבלים מתאבדים. נעשה שימוש בלפחות 250,000 ילדים בכל העולם, חלקם אפילו בני שבע, למטרות חבלניות ומהפכניות. ניתנים להם אמפטמינים וסמי הרגעה כדי ש"הילולות רצחניות" יימשכו במשך ימים שלמים. ולמרות זאת, אלה אותם סמים שפסיכיאטרים רושמים לילדים בשל בעיות "למידה" או "התנהגות".

הבנת השימוש מרקיע השחקים בסמים פסיכיאטריים בחברה, גורלי עכשיו יותר מתמיד. מסביב לעולם, 54 מליון אנשים משתמשים בתרופות נגד דיכאון שידוע שהן גורמות להתמכרות, אלימות והתנהגות רצחנית.

איך הפכו מיליונים למכורים לסמים כל-כך הרסניים ? אנו צריכים להסתכל לפני תחילת השימוש בסם.

לפני הנפילה למלכודת, כל אדם היה משוכנע שסמים אלה יעזרו לו להסתדר בחיים. כלי המכירות העיקרי בשימוש הינו מערכת איבחון מומצאת, המדריך הסטטיסטי לאיבחון הפרעות נפשיות (DSM-IV) של איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי, ופרק ההפרעות הנפשיות ב-סיווג המחלות הבינלאומי (ICD) הנמצא בשימוש באירופה. אחרי שהאדם אובחן, קיבל מירשם והחל בנטילת התרופה, תכונותיה המזיקות השתלטו עליו.

כשהם כופים שימוש בינלאומי באבחונים מזוייפים אלו, פסיכיאטרים דאגו לכך שיותר ויותר אנשים ללא בעיות נפשיות רציניות, ואפילו ללא בעיות נפשיות כלל, מרומים לחשוב שהפתרון הטוב ביותר לבעיות ולאתגרים הרבים של החיים נמצא בסם הפסיכיאטרי ה"חדיש והטוב ביותר".

בין אם אתה מחוקק, הורה לתלמיד בבית ספר, מעסיק, עובד, בעל בית, או פשוט חבר קהילה, דו"ח זה הוא חיוני בשבילך.

כישלוננו במלחמה נגד סמים הוא במידה רבה כשלוננו לשים סוף לדוחפי הסמים ההרסניים ביותר בחברתנו.

אלו הם הפסיכיאטרים בעבודתם - עסוקים בלרמות אותנו, ולהפוך את העולם למכור לסמים.

שלך,


ג'ן איסטגייט
נשיאה
ועדת האזרחים הבינלאומית
לזכויות אדם

הורדות