חושפים את ההלם החשמלי בתור מה שהוא – עינוי

CCHR מוחה על השימוש בהלם חשמלי על ילדים, וסוגי התעללות אחרים במהלך הוועידה השנתית של התאחדות הפסיכיאטרים האמריקאית בניו-יורק.
CCHR דואגת שקולה יישמע נגד טיפול בהלם חשמלי, "טיפול" פסיכיאטרי שמעולם לא סיפק ראיות לכך שהוא בטוח או אפקטיבי. היום משתמשים בו על ילדים בגיל חמש ואפילו קטנים יותר בשם ה-"עזרה", ו-CCHR אומרת: "עצרו את ההתעללות הזאת!"

צעדת מחאה והפגנה של CCHR נגד הטיפול בנזעי חשמל (ECT) – שנקרא גם טיפול בהלם חשמלי – במיוחד על עוללים וילדים, בוועידה השנתית של התאחדות הפסיכיאטרים האמריקאית (APA) בניו-יורק. רבים מאמינים ש-ECT – העברה של עד 460 וולט של חשמל דרך המוח – כבר לא קיים יותר. אבל יותר מ-25 הרצאות ומאמרים שהוגשו על ECT בוועידה של ה-APA בהחלט ביטלה את האמונה הזאת. בוועידה של ה-APA הציגו שתי חברות שמייצרות מכשירים להלם חשמלי.

המפגינים גינו את ה-ECT, שהוכח שהוא גורם לזנק מוחי ולאיבוד זיכרון, בתור עינוי ודרשו לאסור את השימוש בו. בעזרת חוק חופש המידע בכמה מדינות בארה"ב, CCHR גילתה שילדים בני חמש וצעירים יותר מקבלים הלם חשמלי. התעללות כזאת, אם מבצע אותה מישהו אחר ולא פסיכיאטר, תהיה פשע, ואם עושים זאת לילדים זה דורש את העונש החמור ביותר.

המפגינים גינו את ה-ECT, שהוכח שהוא גורם לזנק מוחי ולאיבוד זיכרון, בתור עינוי ודרשו לאסור את השימוש בו.

כמה ערוצי מדיה מנסים לטעון ש-ECT "עובד". אבל אף פסיכיאטר לא הראה איך הסבת נזק למוח של אדם עושה משהו אחר חוץ מאשר להסיט את תשומת לבו של האדם מהדברים שהוא סובל מהם – כי הוא יותר מדי חסר רגש וסובל כאבים מכדי לזכור. על סמך אלפי מקרים שדווחו ל-CCHR במהלך עשרות שנים, הבעיות שנמצאות בשורש העניין יכולות לחזור ואפילו להחמיר. ECT גורם לעוויתות חמורות כמו באפילפסיה, חוסר הכרה והתכווצויות חמורות של השרירים, שחומר ההרדמה מסתיר. ה-FDA מעולם לא דרש מהיצרנים לבצע מחקרים קליניים כדי להוכיח שה-ECT בטוח או אפקטיבי, למרות שהוא נמצא בשימוש יותר מ-80 שנה.

ההשפעות על ילדים שמקבלים ECT כוללות ילדה בת שבע שאחרי חמישה טיפולים הפכה להיות כמעט קטטונית.

ב-2017, CCHR השיקה עצומה אונליין כדי לאסור את השימוש ב-ECT. היכנס לכתובת cchrint.org/electroshock כדי ללמוד עוד ולחתום על העצומה לאסור את השימוש במכשירים של טיפול בנזעי חשמל (ECT) על ילדים, קשישים ומטופלים פגיעים.


עובדות

מאירים את עיני ההמונים

CCHR מאירה את עיניהם של אנשים ברחבי העולם על התעללות פסיכיאטרית. הנה הסטטיסטיקות:

21

מיליון

חוברות של CCHR שנותנות את העובדות על תרופות פסיכוטרופיות והתעללות פסיכיאטרית חולקו.

190

מדינות וטריטוריות

שבהן אנשים קיבלו את החומרים של CCHR בשנה האחרונה לבדה

19,806

אנשים סיירו

במוזיאון 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות', שחושף את האמת האיומה

69,713

אנשים

בתחומים של חוק, סיעוד ועיתונות חוקרת קיבלו בדואר את המידע של CCHR

16

מיליון

אנשים צפו בתשדירי השירות ובסרטים התיעודיים זוכי הפרסים של CCHR ב-12 החודשים האחרוניםעזור לשים קץ להתעללות הפסיכיאטרית

בתור כלב שמירה של תחום בריאות הנפש ללא כוונת רווח, CCHR תלויה בחברויות ובתרומות כדי להוציא לפועל את שליחותה לבער הפרות של זכויות האדם בידי הפסיכיאטרים ולנקות את תחום בריאות הנפש. כדי להיות חלק מהתנועה הגדולה ביותר בעולם לשינוי בריאות הנפש, הצטרף לקבוצה שעזרה לחוקק מעל 180 חוקים להגנה על אזרחים מפני עיסוקים פסיכיאטריים מזיקים.

הורדות