ועידה לא כל-כך שקטה

יותר מ-150 מפגינים עומדים מול הדלת של מרכז הכנסים אקרופוליס בניס, ודואגים לכך שהפסיכיאטרים שמשתתפים בוועידה השנתית של איגוד הפסיכיאטרים האירופי ישמעו אותם.
CCHR צרפת נתנה קבלת פנים חמה לוועידה של איגוד הפסיכיאטרים האירופי.

ייתכן שניס היא עיר חוף ציורית בריביירה הצרפתית, אבל כאשר איגוד הפסיכיאטרים האירופי (EPA) החליט לקיים את האירוע השנתי שלו שם ו-CCHR צרפת החליטה לומר משהו על כך, הכול בהחלט לא היה שקט.

כדי לגרום לפסיכיאטרים המשתתפים להרגיש שהם מתקבלים בברכה, CCHR צרפת קיימה הפגנת מחאה מול הדלת הראשית של מרכז הכנסים אקרופוליס בניס עם שלטים שהכריזו "עצרו את ההתעללות הפסיכיאטרית" ו-"פסיכיאטריה: ברבריות, הלם חשמלי, מספיק עם זה".

לאחר מכן הם פתחו את התערוכה הניידת 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות'. במהלך הימים הבאים, מבקרים בתערוכה כללו פסיכיאטרים של ה-EPA, מחנכים, אחיות, עיתונאים, פסיכולוגים, רופאים, הורים וסטודנטים.

עורך-דין אחד, אחרי שהוא סייר בתערוכה, סיפר את ההבחנות שלו שרוב המטופלים לא מקבלים הגנה הולמת בבית-משפט והם מאושפזים באופן לא חוקי. פסיכיאטרית הולנדית צעירה הצהירה שאין לה שום כוונה לעבוד במוסד פסיכיאטרי בגלל ההתעללות. היא רוצה לעזור למטופלים שלה, לא לסמם אותם.

אבל ה-EPA ביטאו זאת בצורה הטובה ביותר, במהלך הכנס שלהם עצמם, כאשר הם ציטטו מאמר שהתפרסם ב-'לאנסט': "תפיסות נפוצות במקצוע הרפואה כוללות את נקודת המבט שהפסיכיאטריה לא מספיק מדעית, מרוחקת מדי משאר הרפואה, ושמקצועות אחרים בתחום הרפואה מתייחסים אליה באופן שלילי".

ואנחנו בהחלט מסכימים עם זה.


אנחנו באמת רוצים לשמוע ממך

הנה מה שכמה מהאנשים שסיירו בתערוכה 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות' אמרו:

אחות פסיכיאטרית, ארה״ב

אני מוצאת שהתערוכה הזו מאוד מאירת עיניים. אני תוהה למה לא לימדו אותי חלק מהדברים האלה במהלך הלימודים שלי. הייתי משנה את דעתי לגבי המקצוע שבחרתי.

סטודנט, ארה"ב

אני שמח לראות שהתצוגות קיימות. הוריי גרמו לי לקחת תרופות ל-ADD כשהייתי צעיר, והרגשתי באמת נבגד, אבל אף פעם לא אמרתי שום דבר. זה גורם לי להרגיש טוב יותר לגבי הדברים שידעתי שהם לא בסדר בזמנו.

מורה, ישראל

חשבתי שפסיכיאטריה היא עבודה טהורה. עכשיו אני רואה שזאת אכזריות.

חבר מועצה, יפן

אני מאוד מתרשם מהעבודה של CCHR. עכשיו אני מבין איך הורים וילדים סובלים בגלל התיוג של "הפרעות התפתחותיות". מתן תרופות לילדים זאת לא התשובה.

אישה שבעלה התאבד במהלך אשפוז פסיכיאטרי, יפן

עכשיו אני יכולה להבין למה בעלי מת. לפני שהוא מת, האמנתי שפסיכיאטרים יכולים לעזור לבעלי. זאת היתה אשליה גמורה. התערוכה הזו מראה את התשובות לשאלות שלי לגבי הפסיכיאטריה.

אימא, ניו-זילנד

התערוכה הזאת מבריקה. הייתי במערכת הפסיכיאטרית ומה שחוויתי היה התעללות. הייתי כלואה בבית-חולים ואחות נהגה לדחוף לי את הכדורים במורד הגרון עם האצבעות שלה. אחות אחת יעצה לי שהדרך היחידה שאני יכולה לצאת משם היתה לשחק את המשחק, להגיד שאני מרגישה טוב יותר ושיש לי הבנה חדשה לגבי המצב הנפשי שלי. אני רוצה לעזור ל-CCHR.


עובדות

בעיית התרופות הפסיכוטרופיות

אם אתה הולך לפסיכיאטר, רוב הסיכויים שתצא עם מרשם.
הנה הסטטיסטיקות:

1 מכל 4

אמריקאים

מדוּוח כאדם שלוקח תרופות פסיכוטרופיות, כאשר נוגדי דיכאון הם התרופות הנפוצות ביותר.

80,223,280

על תרופות פסיכוטרופיות

בארה"ב-2017, כאשר 3.2 מיליון מהם מתחת לגיל 12

50%

יותר מתו

בארה"ב ממנת יתר של תרופות פסיכיאטריות מאשר ממנת יתר של הרואין

57

מיליון

מרשמים ניתנו ב-2014 בבריטניה, מספיק עבור כל איש, אישה וילד

88

מיליארד דולר

מבוזבזים בכל שנה על תרופות פסיכיאטריות



עצור התעללות פסיכיאטרית

בתור כלב שמירה של תחום בריאות הנפש ללא כוונת רווח, CCHR תלויה בחברויות ובתרומות כדי להוציא לפועל את שליחותה לבער הפרות של זכויות האדם בידי הפסיכיאטרים ולנקות את תחום בריאות הנפש. כדי להיות חלק מהתנועה הגדולה ביותר בעולם לשינוי בריאות הנפש, הצטרף לקבוצה שעזרה לחוקק מעל 180 חוקים להגנה על אזרחים מפני עיסוקים פסיכיאטריים מזיקים.

הורדות