CCHR דורשת שפסיכיאטרים יפסיקו להשתמש ב-ECT

מחאה של CCHR בסקוטלנד
ג'אן איסטגייט, הכומר פרד שו והכומר אלפרדי ג׳ונסון עם הבישוף דזמונד טוטו בדרום-אפריקה
CCHR חושפת טיפול בשינה עמוקה
מעל 700 איש צעדו בהפגנה בכנס של איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי כדי לדרוש איסור של ECT והתעללויות אחרות (למעלה מימין, והתצלום העליון). CCHR פתחה את התערוכה שלה בקרבת מקום, שם אלפים למדו את ההיסטוריה של הפסיכיאטריה (למעלה, משמאל).
CCHR משמיעה את קולה בוועידת איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי למען איסור הטיפול בהלם חשמלי בכל המדינה.

שום דבר בעולם לא היה יכול למנוע ממתנדבי CCHR להשמיע את קולם בסן פרנסיסקו בוועידה השנתית ה-172 של איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי (APA). בזמן שהגשם ירד על יותר מ-700 המפגינים, המפגינים ירדו על מרכז הכנסים מוסקון, המקום שבו נערכה הוועידה. המסר שלהם היה חזק וברור, כתוב באותיות קידוש לבנה על באנרים, כרזות ואפילו על המטריות שלהם: "עצרו את העינוי" ו-"אסרו את הטיפול בהלם חשמלי".

הם צעדו במחאה נגד השימוש הבלתי פוסק בטיפול בנזעי חשמל (ECT) על 100,000 אמריקאים כל שנה – חלקם בני חמש או פחות. ECT, העברת עד 460 וולט של חשמל דרך המוח שגורמת להתקף גרנד מל, יכול להוביל לאובדן זיכרון ונזק מוחי לתמיד. כמה פסיכיאטרים אפילו הצטרפו למחאה ואחרים אישרו בזקיפת אגודל את הדרישה לאיסור, כשהם מסכימים עם הכרזות שכינו את ההלם החשמלי "עינוי, לא ריפוי".

המחאה נעשתה הכרחית אפילו יותר עקב העובדה שנשים הרות, ילדים וקשישים מקבלים הלם חשמלי. הוסף לזה את העובדה שמינהל המזון והתרופות (FDA) לא הצליח לדרוש שיצרני מכשיר ההלם החשמלי יספקו מחקרים קליניים שיוכיחו שהמכשיר בטוח ואפקטיבי, ואפשרו להם להישאר בשוק למרות שיצרן אחד הודה בשנה שעברה ש-ECT יכול לגרום לנזק מוחי קבוע.

לאחר הצעדה, CCHR פתחה את התערוכה הנודדת שלה מעבר לרחוב מול מרכז הכנסים, והפכה אותה לזמינה לכל משתתפי הוועידה של ה-APA ולתושבי סן פרנסיסקו.

נשיאת CCHR הבינלאומית, ג'אן איסטגייט, שדיברה בפתיחת התערוכה, סיפרה איך ב-1976 CCHR עזרה לקבוע תקדים עם חוק בקליפורניה שאסר את הטיפול בהלם חשמלי על ילדים ומתבגרים. "צריך להרחיב את האיסור הזה לכל קבוצות הגילאים וברחבי העולם", היא אמרה, "כי הלם חשמלי גורם נזק, יוצר נזק מוחי והורס חיים. CCHR מתעדת את זה כבר 50 שנה".

דוברים אחרים היו ג'יימס סוויני, איש קישור פוליטי להתאחדות הפוליטית של השחורים האמריקאים בקליפורניה (BAPAC), שתמך באיסור ה-ECT ודיבר על ההיסטוריה של גזענות הפסיכיאטריה. המנחה בטקס פתיחת התערוכה היתה פראן אנדרוז, מנכ״לית CCHR הבינלאומית. אליה הצטרף לי ספילר, ראש CCHR טקסס – המדינה עם החוק החזק ביותר עד עתה שמספק הגנות נגד ECT. [למד עוד על עבודתו של לי ספילר ב-he.scientology.tv/LSpiller.]

טיפול פסיכיאטרי כפוי, כולל ECT, הם "עיסוקים שמורכבים מעינויים או מטיפול או עינוי אחרים שהם אכזריים, לא אנושיים או משפילים". – מועצת האומות המאוחדות לזכויות האדם על "בריאות הנפש וזכויות האדם"

CCHR מסבה תשומת לב לעובדות שמעטים יודעים על ECT: נשים הרות, אפילו בשליש השלישי להריונן, מקבלות טיפול בהלם חשמלי למרות אירועים שליליים שכוללים הפלה טבעית, צירים מוקדמים, לידת עובר מת, בעיות לב לעובר ומומים אצל העובר.

בערך 70 אחוז מאלו ששרדו את ההלם הן נשים ו-50-45 אחוז הן מעל גיל 60, כש-15-10 אחוז הן בנות 80 ומעלה. מאות חיילים משוחררים אמריקאים מקבלים הלם חשמלי כל שנה, לפי הסטטיסטיקות של מִנהלת החיילים המשוחררים. תופעות הלוואי של ECT כוללות סיבוכים קרדיו-וסקולריים, שבץ, ליקויים קוגניטיביים וליקויי זיכרון, התקפים ממושכים, החמרת הסימפטומים ומוות.

דו"ח מיולי 2018 של מועצת האומות המאוחדות לזכויות האדם על "בריאות הנפש וזכויות האדם" קרא לממשלות להכיר בכך שטיפול פסיכיאטרי כפוי, כולל ECT, הם "עיסוקים שמורכבים מעינויים או מטיפול או עינוי אחרים שהם אכזריים, לא אנושיים או משפילים".


שים קץ להתעללות הפסיכיאטרית

בתור כלב שמירה של תחום בריאות הנפש ללא כוונת רווח, CCHR סומכת על חברויות ותרומות כדי להוציא לפועל את שליחותה לבער הפרות של זכויות האדם בידי הפסיכיאטרים ולנקות את תחום בריאות הנפש. כדי להיות חלק מהתנועה הגדולה ביותר בעולם לשינוי בריאות הנפש, הצטרף לקבוצה שעזרה לחוקק מעל 180 חוקים להגנה על אזרחים מפני עיסוקים פסיכיאטריים מזיקים.

הורדות