מזהירים את מדינת מקסיקו מפני התעללות פסיכיאטרית

(למעלה) אירוע הפתיחה החגיגית של התערוכה הניידת של CCHR בטולוקה, עיר הבירה של מדינת מקסיקו, ו-(למטה) אורחים מסיירים בתערוכה אחרי הפתיחה.
CCHR מביאה את תערוכת 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות' כדי ללמד אזרחים מקסיקניים.

ועדת האזרחים לזכויות האדם הביאה את התערוכה הבלתי מתפשרת שלה 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות' לטולוקה, עיר הבירה של מדינת מקסיקו, שמזהירה את הקהילה מפני טיפולים פסיכיאטריים ניסיוניים והנזק שהם גורמים. הטיפולים האלו כוללים את הנוהג לתייג התנהגות נורמלית בתור "הפרעות נפשיות" ולתת תרופות פסיכיאטריות לילדים ולבני נוער למרות שלרבות מהתרופות האלו יש אזהרות "קופסה שחורה" כולל התאבדות ומוות.

התערוכה נפתחה על-ידי ראש העיר טולוקה, שעודד את בוחריו לגלות עוד על העיסוקים האלה ועל עיסוקים פסיכיאטריים פוגעניים אחרים כדי להגן על עצמם ועל משפחותיהם. בין המשתתפים היו גם הבישוף של העיר ונציג זכויות האדם של המדינה.

התערוכה, שסיירו בה יותר מ-3,600 תושבים מטולוקה, מחנכת, מיידעת ומספקת הדרכה למחוקקים, לחברי מקצוע הרפואה, לפעילי זכויות האדם ולציבור הרחב. מטרת התערוכה היא לעודד אנשים לנקוט פעולה על-ידי דיווח והעמדה לדין על הונאה ופשע של הפסיכיאטרים והבאה לרפורמה הנחוצה.

תצלומים נדירים, סרטים תיעודיים ותערוכת המולטימדיה מספקים סקירה חיה של ההיסטוריה והמצב הנוכחי של הפסיכיאטריה. זה כולל תצוגות גרפיות של ניתוחי מוח פסיכיאטריים, ריסון כפוי וטיפולים פסיכיאטריים סדיסטיים כגון הלם חשמלי בוולטאז' גבוה ולובוטומיה פרה-פרונטלית.


אנחנו באמת רוצים לשמוע ממך

CCHR.org מספק משאבים למי שרוצה להילחם בהתעללות פסיכיאטרית. הנה מה שכמה מהם אומרים על כך.

אורגון, ארה״ב

"ראיתי את הסרט התיעודי הזה [האויב הסמוי] משודר בערוץ של Scientology ומצאתי שהוא פוקח עיניים. יש לי חברה בת 32 שהיתה בחיל האוויר ואז העלו אותה על ערימה של תרופות פסיכיאטריות ואפילו אשפזו אותה במוסד. עכשיו היא מחוץ למוסד ההוא ונגמלת מהתרופות. אני אשמח לצפות בזה איתה ולתת לה את ה-DVD כדי לחלוק אותו איתה ועם החברים המשוחררים שלה".

פוארטו ריקו

"עשיתי שימוש טוב בחומרים שנשלחו אליי. נתתי את החומרים לרשויות מקומיות שקשורות לבריאות הנפש, למשטרה ולבית-המשפט של סן חואן. הייתי באמת פרו-אקטיבי בנתינת מידע על 'שיווק הטירוף'."

מקסיקו

"אני מאוד אסירת תודה ונרגשת מהפרוייקט המדהים הזה. קיבלתי את חבילת החינוך של 'שיווק הטירוף'. אני בטוחה שהפרוייקט הזה יצליח כי הוא יעזור לאנשים להבין שבריאות הנפש היא לא משחק".

ברזיל

"הייתי רוצה ליידע אתכם שקיבלתי את החומרים כפי שתואר: DVD, חוברת הדרכה למורים ופרוספקטים. עשיתי פרזנטציה נוספת [של המידע הזה] ל-20 מורים בבית-ספר ציבורי. תודה רבה".

מקסיקו

"אני מעוניין לקבל את הערכה. אני רוצה לדעת עוד על בעיות בתחום בריאות הנפש. הייתי רוצה לדעת איך לעזור לאנשים עם הסיטואציות האלה. במקרה שלי, יש לי מוטיבציה משום שיש לי קרובי משפחה עם הבעיות האלה".

לואיזיאנה, ארה"ב

"קיבלתי את הערכה. תודה רבה. שיתפתי בה אחרים. תגובות אינדיבידואליות נעו מהלם ועד ל-'ידעתי שמה שהם עשו היה לא בסדר, אבל פשוט לא יכולתי לשים את האצבע על זה'. כל מי שראה את הווידיאו יצא עם הבנה טובה יותר של מה שקורה".


עובדות

נגד רצונם

אנשים ברחבי העולם מקבלים טיפול פסיכיאטרי מזיק נגד רצונם.

1 מכל 3

קורבנות של ECT

מתוך המספר המשוער של 1 מיליון שמקבלים ECT כל שנה ברחבי העולם, עשה זאת ללא הסכמתו

70

אחוז

עלייה באשפוז כפוי בגרמניה במשך תקופה של שמונה שנים

10,000+

אנשים

באוסטרליה כל שנה מקבלים טיפול פסיכיאטרי בכפייה בביתם

1,800

מתאבדים

במהלך אשפוזם בארצות-הברית כל שנה

195,000

סבלו מחוק בייקר

(אושפזו בכפייה) בפלורידה, ארה"ב, בשנה אחתשים קץ להתעללות

בתור כלב שמירה של תחום בריאות הנפש ללא כוונת רווח, CCHR סומכת על חברויות ותרומות כדי להוציא לפועל את שליחותה לבער הפרות של זכויות האדם בידי הפסיכיאטרים ולנקות את תחום בריאות הנפש. כדי להיות חלק מהתנועה הגדולה ביותר בעולם לשינוי בריאות הנפש, הצטרף לקבוצה שעזרה לחוקק מעל 180 חוקים להגנה על אזרחים מפני עיסוקים פסיכיאטריים מזיקים.

הורדות