סימפוזיון נערך כדי לשים קץ לאשפוז כפוי פוגעני בפלורידה

עורך-הדין מפלורידה ג'סטין דראך עורך סמינר ודיון עם עורכי-דין וחברי CCHR על אשפוז כפוי פוגעני במוסדות לחולי נפש.
CCHR פלורידה התחברה עם עורכי-דין מקומיים כדי לערוך את הסימפוזיון וועידת הפסגה הראשונים אי פעם של סנגורים בנושא חוק בייקר כדי לתקוף את סוגיות האשפוז הכפוי במדינה.

חוק בייקר בפלורידה הוביל לעלייה מדאיגה באשפוזים הכפויים במדינה, ונראה שהמדינה מופיעה יותר ויותר במדיה בגלל אלימות שקשורה לבריאות הנפש. האם לפיכך זהו חלק מהפתרון או חלק מהבעיה? CCHR פלורידה, שנבהלה מהמגמה העולה, ערכה לראשונה אי פעם סימפוזיון וועידת פסגה של סנגורים בנוגע לחוק בייקר כדי לעסוק בסוגיות האלו.

חוק בריאות הנפש בפלורידה (שידוע בתור חוק בייקר), אשר מומן על-ידי הנציגה המנוחה של מדינת פלורידה מקסין בייקר ב-1972, כולל את היכולת לאשפז מישהו שנחשב לסכנה לעצמו או לאחרים לצורך בדיקה כפויה למשך 72 שעות.

מאז 2001, מספר האנשים שהופעל עליהם "חוק בייקר" עלה ב-105 אחוז. מדי שנה, 32,000 מהם הם ילדים (הצעירים שבהם בני שנתיים) ובני נוער בגיל העשרה. העיתון ג'קסונוויל, בכתבה של העמוד הראשון שנקראת "שימוש יתר בחוק בייקר בפלורידה, שאינו יעיל ואינו הולם", ציין: "אשפוזי ילדים תחת חוק בייקר משמשים לעתים כאמצעים של תחליף זמני למערכות בתי-ספר או להורים שאינם מסוגלים או אינם מוכנים לדאוג לילדים בעייתיים. ... תומכים אחרים בבריאות הנפש פוחדים שחוק בייקר הוא אמצעי מקיף וכולל שמשמש לאשפז אנשים שאין להם שום מקום אחר לפנות אליו". הוא מסכם עם המסקנה: "שימוש היתר, השימוש הלקוי והשימוש לרעה שסובבים סביב האשפוז בכפייה הם פליליים".

"אירוח הסימפוזיון הזה היה חשוב כדי שעורכי-הדין האלה יוכלו לחלוק את הפעולות המוצלחות שלהם בהגנה על לקוחות שמוחזקים לצורך בדיקה פסיכיאטרית כפויה".

דיאן שטיין, נשיאת CCHR פלורידה, מסבירה: "הבעיה היא, מי מחליט אם אתה מהווה סכנה לעצמך או לאחרים? תארו לעצמכם שאתם רבים עם השכן שלכם שאז קורא למשטרה ואומר שאתם מהווים סכנה; לוקחים אתכם ושמים אתכם במוסד פסיכיאטרי. תארו לעצמכם שאתם הולכים לפסיכיאטר לקבל עזרה עם המתח והלחץ של חיי היומיום ומוצאים את עצמכם מאושפזים כי הוא חשב שזה הכרחי". הסימפוזיון עסק בחוק בריאות הנפש, חוקים המבוססים על תקדימים ופעולות מוצלחות להגנה על זכויות האזרחים שהופעל עליהם חוק בייקר. "אירוח הסימפוזיון הזה היה חשוב כדי שעורכי-הדין האלה יוכלו לחלוק את הפעולות המוצלחות שלהם בהגנה על לקוחות שמוחזקים לצורך בדיקה פסיכיאטרית כפויה", אמרה שטיין.


עובדות

נגד רצונם

אנשים ברחבי העולם מקבלים טיפול פסיכיאטרי מזיק נגד רצונם.

1 מכל 3

קורבנות של ECT

מתוך המספר המשוער של 1 מיליון שמקבלים ECT כל שנה ברחבי העולם, עשה זאת ללא הסכמתו

70

אחוז

עלייה באשפוז כפוי בגרמניה במשך תקופה של שמונה שנים

10,000+

אנשים

באוסטרליה כל שנה מקבלים טיפול פסיכיאטרי בכפייה בביתם

1,800

מתאבדים

במהלך אשפוזם בארצות-הברית כל שנה

195,000

סבלו מחוק בייקר

(אושפזו בכפייה) בפלורידה, ארה"ב, בשנה אחתשים קץ להתעללות

בתור כלב שמירה של תחום בריאות הנפש ללא כוונת רווח, CCHR סומכת על חברויות ותרומות כדי להוציא לפועל את שליחותה לבער הפרות של זכויות האדם בידי הפסיכיאטרים ולנקות את תחום בריאות הנפש. כדי להיות חלק מהתנועה הגדולה ביותר בעולם לשינוי בריאות הנפש, הצטרף לקבוצה שעזרה לחוקק מעל 180 חוקים להגנה על אזרחים מפני עיסוקים פסיכיאטריים מזיקים.

הורדות