אליסון פולמר משיבה להורים את זכויותיהם ומצילה ילדים מפני התעללות

עורכת-הדין אליסון פולמר מדברת עם המדיה על הגנה על זכויות ההורים והחזרת ילדיהם שנלקחו בצורה לא חוקית על-ידי שירותי ההגנה לילד.
מה שהתחיל כמקרה בודד שבו שירותי ההגנה לילד ניתקו ילדה באופן בלתי חוקי מאימא שלה הופך עבור עורכת-דין פלילית למלחמת מצווה להוטה למען זכויות ההורים.

כאשר עורכת-הדין מדטרויט, מישיגן, אליסון פולמר קיבלה צלצול טלפון בשעה 2:00 בבוקר על אֵם שהתבצרה בביתה במצור של 10 שעות נגד שירותי ההגנה לילד (CPS), נגד צוות SWAT, טנק וגופים אחרים לאכיפת החוק – והכול כדי להגן על ביתה בת ה-11, אריאנה, מריספרדל – תגובתה המיידית של פולמר היתה "אני אייצג אותה!".

כעורכת-דין פלילית מאז שנת 2000, פולמר היתה בתחום חדש, והיא נזקקה לעובדות – עובדות שוועדת האזרחים לזכויות האדם (CCHR) סיפקה לה. נודע לה שלריספרדל, תרופה אנטיפסיכוטית, יש תופעות לוואי בלתי הפיכות, כולל מאניה, תוקפנות, סוכרת, גינקומסטיה (הגדלת השד) אצל זכרים ומוות אצל קשישים. במקרה של אריאנה, שהתנהגותה השתנתה בעקבות חיסון, אימא שלה מריאן גודבולדו לקחה אותה למרכז רפואי שבו רשמו לאריאנה ריספרדל שאליו היא פיתחה תגובות שליליות חריפות. בעזרת רופא, גודבולדו גמלה את הבת שלה מהתרופה.

אריאנה התחילה להשתפר, אבל שירותי ההגנה לילד לא הסכימו שהיא תוריד אותה מהתרופה המסוכנת. כשהם משיגים חותמת גומי על הוראה לא חוקית עם שמו של שופט שמעולם לא קרא אותה, שירותי ההגנה לילד ניסו להרחיק את אריאנה מביתה, והובילו למצור של 10 השעות. בסופו של דבר הם שיטו בגודבולדו וגרמו לה במרמה למסור את ילדתה עם הבטחות שאריאנה לא תלך למוסד פסיכיאטרי, שזה בדיוק היכן שפולמר מצאה אותה. "זה משהו שאני אף פעם לא רוצה לראות אי פעם שוב, ילד נוסף במוסד כזה", אומרת פולמר. עם עובדות ביד, פולמר הלכה לבית המשפט, השיגה את שחרורה של אריאנה מהמחלקה הפסיכיאטרית, ואחרי מספר רב של קרבות בבית המשפט, כל ההאשמות נגד גודבולדו בוטלו. אבל תיבת פנדורה נפתחה. פולמר הוצפה בשיחות טלפון מהורים במצוקה שזכויותיהם לבחור את המסלול הרפואי הטוב ביותר עבור ילדיהם הופרו גם הן. קים ג'י מניו-יורק היתה מקרה כזה – גם היא עם בת שנלקחה ממנה על-ידי שירותי ההגנה לילד משום שהיא סירבה לתת לה ריספרדל. ג'י אומרת: "אליסון ידעה שהיתה לי ילדה קטנה שנלקחה ממני באופן לא חוקי בגלל סיבה בדויה. היא אמרה: 'אוי, לא, חמודה, אנחנו הולכות להחזיר את הבת שלך!' ושכה אחיה, זה בדיוק מה שקרה".

אחרי תיק התביעה של גודבולדו, מישיגן הוציאה קווים מנחים חדשים שהפכו את זה לבלתי חוקי לשירותי ההגנה לילד להתערב כאשר הורה בוחר לא לתת לילדו תרופות משנות-חשיבה. השופטים גם נדרשים עכשיו לקרוא את המסמכים שנושאים את החתימות שלהם.הצטרף אלינו במאבק כדי לעצור את ההתעללות הברברית של טיפול בנזעי חשמל ב-cchrint.org/electroshock.

נוקטים פעולה
טיפול בהלם חשמלי עדיין קורה

טיפול בנזעי חשמל (ECT) עדיין קורה היום, ניתן למיליון אנשים בקירוב ברחבי העולם מדי שנה ומקודם בתור צורה "חדשה בטוחה יותר". כל דבר "בטוח יותר" בקשר לזה הוא קוסמטי, כאשר עכשיו המטופלים מורדמים כך שההשפעות של פרכוסי גרנד מל (מה שידוע היום בתור פרכוסי טוני-קלוני) שנגרמים על-ידי 460 וולט חשמל למוח נראות רק על-ידי רעידה של כפות רגליו של האדם. אבל שום דבר לא יכול להפחית את הנזק הממשי: ליקוי קוגניטיבי וליקוי זיכרון, אובדן זיכרון, נזק מוחי ומוות.

באותה עת, במהלך 80 שנות קיומו, המינהל האמריקאי למזון ותרופות מעולם לא דרש מחקרים קליניים שמוכיחים שטיפול בנזעי חשמל (ECT) הוא בטוח או אפקטיבי. כפי שמהנדס ביו-רפואי אחד ניסח זאת, "לומר שהמוח שלך זקוק להלם חשמלי של 460 וולט זה כמו לומר שהמחשב שלך זקוק למכת ברק".

CCHR יוצאת למלחמת מצווה כדי לעצור את העיסוק הברברי הזה. למד עוד וחתום על העצומה שלנו ב-cchrint.org/electroshock.


שים קץ להתעללות

בתור כלב שמירה של תחום בריאות הנפש ללא כוונת רווח, CCHR סומכת על חברויות ותרומות כדי להוציא לפועל את שליחותה לבער הפרות של זכויות האדם בידי הפסיכיאטרים ולנקות את תחום בריאות הנפש. כדי להיות חלק מהתנועה הגדולה ביותר בעולם לשינוי בריאות הנפש, הצטרף לקבוצה שעזרה לחוקק מעל 180 חוקים להגנה על אזרחים מפני עיסוקים פסיכיאטריים מזיקים.

הורדות