דו"חות רשמיים

הדו"חות הרשמיים שלנו, שמוצגים לעתים קרובות למחוקקים ולקובעי מדיניות, הם דו"חות מקיפים יותר על הנושאים ש-CCHR מנהלת קמפיינים כדי לתקנם.

חוק המעמד השווה לבריאות הנפש

מספר מסויים של קבוצות ייעוץ למטופלים הממומנות בכסף רב מחברות תרופות, והלובי של בריאות הנפש מתיימרים לטעון שמחלה מנטלית היא כמו מחלה גופנית כגון סכרת, סרטן או אפילפסיה. ראיה מדעית פשוט לא מאשרת את זה. אין שיוויון בין האבחון והבדיקה של בעיות בריאות הנפש לאלה של בעיות פיזיות אמיתיות. פסיכיאטרים מודים שהם לא יכולים להבדיל בין קיום הפרעה נפשית לאי-קיום של הפרעה נפשית. ד"ח רשמי זה חוקר את הסכנות ואת הבזבוז הממשלתי שטבועים ב-'חוק המעמד השווה לבריאות הנפש'
ואיך הוא גם מסכן את המטופלים.

עלויות בריאות הנפש מרקיעות שחקים – עניין של הונאה

"כל אחד הוא נוירוטי. אין לי בעיה לתת אבחונים. במשרד שלי אני רואה רק אנשים לא נורמליים. מחוץ למשרד אני רואה רק אנשים נורמליים. זה תלוי בי. זאת רק בדיחה. לזה אני מתכוון בהונאה הזאת, הונאה עזת-מצח זאת...הההתיימרות לומר שזוהי איזו שהיא אמירה מדעית…פוגעת בתרבות..."- רון לייפר, פסיכיאטר מניו-יורק. דו"ח זה חושף עוד את ההונאה מאחורי 'חוק המעמד השווה לבריאות הנפש'.

סמים פסיכיאטריים

CCHR חושף את הסכנות הטמונות בתרופות נגד דיכאון ובתרופות פסיכוטרופיות אחרות – למרות ההשתקה של המינהל האמריקאי למזון ותרופות, הפסיכיאטריה וחברות התרופות

מתוך עניין בהגנת הצרכן, דו"ח זה הוא ההיסטוריה של השתקת הסיכונים שטמונים בתרופות נגד דיכאון והחשיפה הבלתי נלאית של הרמאות הזו על-ידי CCHR . זהו ציר זמן מקיף של החקירה של CCHR. הורים, חושפי שחיתויות ומחוקקים הם בין אלה שהזהירו בנוגע לתרופות אלה למרות הניסיון של קבוצות בעלות אינטרס אישי להסתיר את האמת מהצרכנים.

מתי מתן מרשמים של תרופות פסיכוטרופיות הופך לרשלנות פושעת: תיקים משפטיים והרשעות

ב-22 בינואר 2008, השחקן האוסטרלי הית' לדג'ר מת כתוצאה מכך שלקח במקרה מנת יתר של ששה סוגים של משככי כאבים ותרופות הרגעה במרשם. אלן בוראקוב, הדובר של משרד חקירת מקרי מוות של ניו-יורק, אמר שסיבת המוות הייתה "הרעלה חמורה עקב ההשפעות המשולבות של אוקסיקודון, הידרוקודון, דיאזפם [וואליום], תמזפם [רסטוריל], אלפרזולם [קסנקס]."

תרופות פסיכיאטריות ותוכניות לימודים לשליטה בכעס: נקודת מבט על אלימות בבתי ספר

בעת קביעת מדיניות כלשהי בנושא של אלימות בבתי ספר או בעת ביצוע הערכת מאפיינים פוטנציאליים נפוצים של נוער שמעורב בירי בבתי ספר ובאלימות, חייבים לקחת בחשבון את התפקיד שמשחקות תוכניות פסיכולוגיות, ותרופות פסיכותרופיות (משנות חשיבה) במרשם.
דו"ח רשמי זה מסביר את הסיבה.

ליקויים במחקר שנערך במימון המכון הלאומי לבריאות הנפש (NIMH) שנקרא "הערכה של תוצאות של שימוש בציטאלופרם (סלקסה) לטיפול בדיכאון תוך שימוש בפיקוח מבוקר...השלכות ליישום קליני"

אמצעי התקשורת שיבחו מחקר זה בתור הוכחה "חדשה" שמראה שנוגדי דיכאון מסוג SSRI יכולים להיות יעילים בטיפול בדיכאון. למרות זאת, הממצאים של מחקר זה מראים שאחוז נמוך במידה ניכרת של משתתפים התנסו למעשה בהפחתה או החלשה של סימפטומים. זהו עוד אחד מהדו"חות הכוזבים של פסיכיאטריה.

מתן תרופות ל-"דיכאון בתר-לידתי"

אנשים רבים חושבים שהפרעות פסיכיאטריות, כמו דיכאון או דיכאון בתר-לידתי [לאחר הלידה], זהות למחלות רפואיות או לחוליים. אולם, דבר זה מטעה מאוד, בעיקר לאם שזה עתה חוותה את הטראומה של לידה. לגרום לה לחשוב שתופעת רכבת ההרים הרגשית שהיא חווה אולי היא תוצאה של "חוסר איזון כימי במוח" שדורש לקיחת תרופות משנות חשיבה, זה שיקרי ומזיק.

אזהרות בינלאומיות על תרופות פסיכיאטריות

ב-1990, ועדת האזרחים לזכויות האדם (CCHR) דרשה מפסיכיאטרים אמריקאים ומהמינהל האמריקאי למזון ותרופות (FDA) לפרסם אזהרות לגבי התרופות הפסיכיאטריות החדשות ביותר שגורמות לאלימות ולהתאבדות: התרופה נוגדת הדיכאון פרוזק. CCHR הגיש תלונות וסיפק ראיות. בתגובה, ב-20 בספטמבר 1991, ה-FDA הורה למנות ועדה מייעצת שתערוך שימוע כדי לחקור את הבטיחות והיעילות של תרופות נוגדות דיכאון.

צוות של תשעה פסיכיאטרים, רבים מהם עם קשרים כספיים לחברות תרופות, שמעו עדות מצמררת ממומחים רפואיים כמו גם מקרבנות התרופות האלו – ולא עשו דבר.

אינטרסים מנוגדים – הפסיכיאטרים וחברות התרופות

הקשר שבין מדריך האבחון הפסיכיאטרי ליצרני התרופות

אינטרסים כספיים מזיקים תחת השם של טיפול בבריאות הנפש

פסיכיאטריה, תעשיית התרופות וה- FDA – ברית הרסנית המסכנת את חייהם של ילדים

הברית בין חברי אגודת הפסיכיאטרים האמריקאים, חברות התרופות וה-FDA מעמידה את חייהם של מיליוני ילדים בסכנה. ה-FDA מסתמך על תיאוריות פסיכיאטריות בקשר ל"הפרעות נפשיות" ובריאות הנפש של הציבור באמריקה נמצאת בסכנה.

פרסום כוזב ומטעה של קבוצות פסיכיאטריות

דו"ח זה של עניין הציבור מגלה את הסיפור שלא סופר במידה רבה של הלובי הפסיכיאטרי וחברות התרופות וקבוצות ה"תמיכה" שלו שמשווקים דעה משוחדת לגבי מחלת נפש והצורך בתרופות פסיכיאטריות מסוכנות כדי לטפל בה. הרבה מהחומר המפורסם שלהם מתקבל כעובדה, ובכך מטעה הורים וצרכנים.

חלופות

טיפול בבריאות הנפש: מהי החלופה לתרופות פסיכוטרופיות?

הסכמה מדעת דורשת שיודיעו למטופלים על כל החלופות הזמינות, אולם הפסיכיאטרים מנעו ממטופליהם את הזכות הזו, כפו "טיפול" עליהם שרק מרע את מצבם או שמסתיר מצבים גופניים שלא אובחנו ולא טופלו. שיטות חילופיות שעוזרות לאלו הסובלים מהפרעה נפשית קבורות על ידי הונאת השיווק האומרת ש"מחלת נפש" היא התוצאה של תפקוד נוירולוגי שגוי או של חוסר איזון כימי. אין שום ערך מדעי לטענות האלו אולם הן תומכות במכירתן של תרופות בערך של יותר מ-27 מיליון דולר בשנה בארצות הברית ו-80ביליון ברחבי העולם. דו"ח זה מבוסס על מחקרים של רופאים.

נחוצה תוכנת Adobe Acrobat Reader, שניתנת להורדה בחינם על ידילחיצה כאן.

הורדות