10 עובדות שאתה צריך לדעת על הסכנות של הלם חשמלי

הרעיון של הלם חשמלי הגיע מהפסיכיאטר אוגו קרלטי (למעלה), שראה חזירים באיטליה שנעשים יותר צייתנים ולכן קלים יותר לשחיטה אחרי הלם חשמלי.
הרעיון של הלם חשמלי הגיע מהפסיכיאטר אוגו קרלטי (למעלה), שראה חזירים באיטליה שנעשים יותר צייתנים ולכן קלים יותר לשחיטה אחרי הלם חשמלי.
הרעיון של טיפול בנזעי חשמל (ECT) פוּתח ב-1938 בתור "טיפול" כדי להפוך בני אדם לצייתנים יותר, והעיסוק הברברי הזה עדיין נמצא בשימוש היום.

אלה העובדות שאתה צריך לדעת כדי לעזור לאסור את השימוש בטיפול בנזעי חשמל:

 1. ההלם החשמלי הומצא על-ידי הפסיכיאטר האיטלקי אוגו קרלטי ב-1938 אחרי שראה חזירים מקבלים הלם חשמלי לפני השחיטה, שהפך אותם לצייתנים יותר לפני הריגתם. זה נתן לו השראה לנסות את אותו "טיפול" על בני אדם.
 2. יותר מ-80 שנה אחרי המצאתו, פסיכיאטרים מודים שהם עדיין לא יודעים איך זה "עובד". אחת התיאוריות המוצעות היא ש-ECT "גרם לנזק מוחי מסוג טוב".
 3. פסיכיאטרים טוענים ש-ECT מודרני הוא לא ברברי כמו ההלם החשמלי שתואר בסרט 'קן הקוקייה'. אבל הוולטז' של ECT מודרני גבוה יותר ממה שהוא היה באותה תקופה (שנות ה-60) כאשר עצמות המטופלים היו נשברות בגלל פרכוסים עזים במהלך ה-״טיפול״.
 4. היום, רק לעתים רחוקות המטופלים סובלים מעצמות שבורות כי דבר ראשון נותנים "חומרי הרפיה" לשרירים, שגורמים ל-ECT להיראות פחות ברוטלי. אבל החומר להרפיית שרירים יכול בעצמו להיות מסוכן ביותר, ויש תיעוד שהוא גורם לדום לב ולתגובות אלרגיות מסכנות חיים ו/או קטלניות בפוטנציה.
 5. טיפול מודרני בהלם חשמלי מעביר פולס של זרם אל המוח שהוא פי 7.5 יותר חזק מהגדֵרות החשמליות שמשמשות כדי להרתיע דובים. אבל הפסיכיאטרים מעודדים את השימוש המוגבר בו על ילדים.
יותר מ-80 שנה אחרי המצאתו, פסיכיאטרים מודים שהם עדיין לא יודעים איך זה "עובד".
 1. איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי (APA) ביקש שמפקחי מינהל המזון והתרופות (FDA) ירחיבו את ההיתר לשימוש ב-ECT על ילדים.
 2. דרך בקשות של חוק חופש המידע בארה"ב, הוכח ש-19 מדינות נותנות כיום הלם חשמלי לילדים, ו-7 מדינות נותנות הלם לילדים בגילאים 0 עד 5.
 3. ארגון הבריאות העולמי טוען, ״אין שום ממצאים שתומכים בשימוש ב-ECT על קטינים, ולכן יש לאסור את השימוש בו באמצעות חקיקה״.
 4. משתמשים בהלם חשמלי גם על נשים הרות כאשר מחקר אחד מראה ששיעור התמותה של תינוקות היה 7.1 אחוז.
 5. מינהל המזון והתרופות (FDA) מעולם לא דרש שום ניסוי קליני שיוכיח את הבטיחות או היעילות של הטיפול.

 6. עובדות

  מסתכלים אחורה על השנה

  השנה האחרונה הביאה להתרחבות ולהגעה רחוק יותר של המסר של CCHR. הנה הסטטיסטיקות:

  502,022

  חוברות

  חולקו וחשפו את האמת מאחורי התעללויות בתחום בריאות הנפש

  118

  מדינות

  שמהן הזמנות הגיעו לחומרים של CCHR

  157

  מיליון

  נחשפו דרך המדיה שחשפה את המקור האמיתי להתעללות בתחום בריאות הנפש

  20,920

  אנשים

  סיירו במוזיאון של CCRH 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות' בהוליווד, קליפורניה, השנה

  1,853

  אירועים

  נגד התעללות פסיכיאטרית נערכו כדי לתת קול לחסרי הקול  שים קץ להתעללות הפסיכיאטרית

  בתור כלב שמירה של תחום בריאות הנפש ללא כוונת רווח, CCHR סומכת על חברויות ותרומות כדי להוציא לפועל את שליחותה לבער הפרות של זכויות האדם בידי הפסיכיאטרים ולנקות את תחום בריאות הנפש. כדי להיות חלק מהתנועה הגדולה ביותר בעולם לשינוי בריאות הנפש, הצטרף לקבוצה שעזרה לחוקק מעל 180 חוקים להגנה על אזרחים מפני עיסוקים פסיכיאטריים מזיקים.

הורדות