מילה מחברינו לכבוד יום הולדתנו ה-50

CCHR קיבלה מכתבים ושבחים מהשותפים ומהחברים הרבים שלה ברחבי העולם שמכירים ביום השנה ה-50 שלה.
CCHR קיבלה מכתבים ושבחים מהשותפים ומהחברים הרבים שלה ברחבי העולם שמכירים ביום השנה ה-50 שלה.
מאז הקמתה ב-1969, CCHR עבדה עם לוחמי חופש, עורכי-דין אמיצים, מחוקקים מסורים ואחרים, שבתורם אמרו מילות תמיכה ביום השנה ה-50 של CCHR.

במשך 50 שנותיה, CCHR עבדה עם עורכי-דין, פקידי ממשל, מחוקקים, גופים חוקרים, ארגונים לא ממשלתיים ועיתונאים כדי לחשוף התעללויות בתחום בריאות הנפש ולהכניס לשימוש את השינויים הדרושים כדי למנוע התעללויות כאלה.

ביום הולדתה ה-50 של CCHR, רבים מחבריה פרסמו הכרזות, ציונים לשבח ומכתבי הוקרה והערכה.

ביניהם היה מכתב מהפסיכיאטר האוסטרלי ניאל מקלארן שכתב שעבודתה של CCHR היתה "חיונית אם עלינו לצאת נגד התעמולה האינסופית של הפסיכיאטריה שנוטלת צלם אנוש מאנשים" ו-"הרעיון שחייבים לשלול את זכויות האדם מצעירים אומללים או לחוצים ולסמם אותם עד שיראו קונפורמיות".

ואולג קילקביץ', מחנך במכללה לאחיות בארה"ב, אמר של-CCHR "יש היסטוריה ארוכה של לחימה באומץ וללא לאות למען זכויות האדם. היא היתה אחראית להרבה רפורמות חשובות שעכשיו מגינות על מטופלים מפני 'טיפול אכזרי, לא אנושי או משפיל' כפי שמתואר תחת סעיף 5 של ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם".

פרופסור לות'ר קרפמן מגרמניה, חבר לשעבר בוועדת האו"ם לזכויות הילד, כתב: "אם אתם מציינים שאני השגתי משהו למען ילדים שאובחנו בצורה לקויה וטופלו בצורה לא נכונה, אז אני חייב להוסיף שזה התאפשר בזכות המידע והמסמכים הטובים שקיבלתי מ-CCHR".

"הארגון הזה חותר לשמש דוגמה עם העיקרים של ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם של האו"ם."

חבר הקונגרס האמריקאי אדם שיף אמר: "הארגון הזה חותר לשמש דוגמה עם העיקרים של ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם של האו"ם. בזמן שהתקדמנו מבחינות רבות כל-כך מאז 1948, עדיין יש הרבה עבודה, והרבה ממנה ייפול על כתפי הדורות הצעירים יותר כדי לקדם את המטרות של כבוד אנושי, שלום ושגשוג".

וכך CCHR מסתכלת אחורה לא רק על מה שהיא השיגה ב-50 שנותיה הראשונות, אלא על הידע והניסיון שנרכשו עכשיו כדי להמשיך את העבודה החיונית הזאת של חיסול ההתעללות הפסיכיאטרית בעתיד הקרוב.


עובדות

50 שנה – הסטטיסטיקות

במשך 50 שנה CCHR הביאה את הפסיכיאטריה תחת החוק והגנה על זכויות האדם. הנה הסטטיסטיקות.

50

שנה

של הגנה על הזכויות של אנשים בתחום בריאות הנפש

188

חוקים

הועברו שמגינים מפני התעללות פסיכיאטרית

1.4 מיליארד דולר

שולמו

בקנסות אזרחיים ופליליים של הפסיכיאטריה

170

פסיכיאטרים

ופסיכולוגים נענשים בגלל התעללויות או מורשעים בפשעים כל שנה

3,923

מתקנים פסיכיאטריים

נסגרו בגלל עיסוקים פוגעניים ולעתים קטלנייםשים קץ להתעללות

בתור כלב שמירה של תחום בריאות הנפש ללא כוונת רווח, CCHR סומכת על חברויות ותרומות כדי להוציא לפועל את שליחותה לבער הפרות של זכויות האדם בידי הפסיכיאטרים ולנקות את תחום בריאות הנפש. כדי להיות חלק מהתנועה הגדולה ביותר בעולם לשינוי בריאות הנפש, הצטרף לקבוצה שעזרה לחוקק מעל 180 חוקים להגנה על אזרחים מפני עיסוקים פסיכיאטריים מזיקים.

הורדות